Mar. 13, 2017

Südamepõhjast tulev tänu on võti, mis avab külluseväravad.

Tasub ka teadvustada, et hukkamõist ja kriitika on tänu vastandid. Näiteks kui keegi käitub pidevalt sinuga halvasti, siis arvatavasti pead seda inimest ebameeldivaks. Võib-olla su keha tõmbub juba automaatselt teda nähes pingesse ning mõtled temast halvasti, kriitiliselt. Aga tea, et õnnelikud inimesed ei kohtle teisi halvasti. Järelikult on see inimene täidetud valust, kannatusest.

Ole kaastundlik, mõistev ning näe tema häid omadusi või meenuta mida head ta kunagi teinud on, leia midagi mille eest talle tänulik olla. Seepeale võib tema käitumine totaalselt muutuda, kui seda ei juhtu oled sina saanud tagasi oma rahu, tunned end taas hästi ja see on imeline kogemus.

Jan. 8, 2017

Ühel õhtul, kui läksin lapsele lasteaeda järele, valitses seal vaikus ja rahu. Laps oli otsustanud sõpradele mediteerimist õpetada, lapsed läksid rõõmsalt kaasa ja kõigile meeldis.
Mediteerimine aitab meil õppida tunnetama iseennast, õpetab keskenduma ja leidma rahu ning vaikus enese sees... 

 

Dec. 25, 2016

Elu on kingitus.

Armas teekaaslane, meenutan Sulle sellel imelisel jõuluajal, mil tehakse palju kingitusi, et elu ja Sa ise oled kingitus.

Mõtiskle, miks ja kuidas Sa kingitusi teed? Kui naudid kingituse tegemist ja teed seda rõõmu ja armastusega, siis tajub ka seda saaja. Kahjuks on näha kuidas inimesed jooksevad mööda kaubanduskeskusi, et midagi osta, lihtsalt sellepärast, et peab ju ostma. Nii ju kõik teevad. Inimesed on valmis ka varastama, sest kingitusi on vaja ju ometigi teha! Aga kas Sa sooviksid saada varastatud kingitust? Kas Sa soovid saada palju asju jõulude ajal, mida Sa tegelikult ei vaja? Kui ei, siis tee ainult oma südamest tulevaid kingitusi ja siis, kui tunned et selleks on just õige aeg.
Võid mõttes välja astuda sellest jõulu virr-varrist ja keskenduda oma südamele.

Ava oma süda ja tunneta südamega, mis teeks Sinu kallile inimesele tõeliselt rõõmu. Usalda ennast ja tea, et esimene mõte, tunne või pilt ongi see õige idee. Kingitust tehes või pakkides pane oma südamest tulev armastus ja tänu sinna sisse. Ole tänulik, et Sul on kallid inimesed, kellele kingitusi teha.

Meenuta ka, et Sinu elu on kingitus. Millal Sa viimati olid tänulik iseendale? Millal viimati saatsid oma südamest tulevat tänu oma jalgadele, et need viivad Sind sinna kuhu vaja? Kas oled tänulik olnud oma kätele, et saad teha oma lähedasele pai, kirjutada, süüa... Sinu keha on maine tempel Sinu hingele, kas pole imeline?
Suuna nüüd oma südamest tulev armastus ja tänutunne iseendale 
ning meenuta, et elu on kingitus!

Imelist pühade aega soovides,
Liis Ugandi